...czyli historia zespołu Wiwat

Historia zespołu WIWAT jest bardzo banalna. Od najmłodszych lat nasi rodzice posyłali nas do ognisk muzycznych lub na prywatne lekcje, dzięki czemu poczuliśmy pociąg do muzyki. Jednak wszystko rozpoczęło się na dobre w 2005r. Wtedy to jeden z nauczycieli widząc nasz zapał, zaproponował abyśmy stworzyli szkolny zespół muzyczny. Postanowiliśmy spróbować.  Występowaliśmy wszędzie gdzie była taka możliwość. O naszych muzycznych poczynaniach dowiedziała się organizatorka dożynek z okolicznej miejscowości i zaproponowała nam dwugodzinny występ przed lokalną publicznością. Bardzo spodobał nam się ten pomysł, jednak nie mieliśmy żadnego sprzętu nagłaśniającego.

Z pomocą przyszedł jeden z rodziców, który także posiadał swój zespół i na nasz pierwszy tak poważny występ nam go pożyczył. Niedługo potem pojawiła się propozycja abyśmy zagrali na pierwszym w naszej karierze muzycznej sylwestrze. Od tego momentu wszystko potoczyło się bardzo szybko i z miesiąca na miesiąc grania było coraz więcej. Umożliwiło to nam inwestowanie w coraz to nowszy sprzęt muzyczny, dzięki któremu jakość wykonywanej przez nas muzyki wzrastała. Z biegiem czasu zaopatrzyliśmy się także w profesjonalne oświetlenie. Jednak ciągle czegoś nam brakowało. Chcieliśmy mieć oprócz wokalu męskiego, również wokal żeński. I tak w roku 2009 po skromnym castingu do naszego składu dołączyła Ania.  Od tego momentu tempo rozwoju zespołu Wiwat zwiększyło się niemal dwukrotnie. Od 2015 roku miejsce Ani zajęła wokalistka Asia.

Od roku 2005 skład zespołu poza dołączeniem do nas Ani, a następnie w 2015 roku Asi, nie zmienił się. Nadal gramy w tym samym składzie, nadal kochamy to co robimy i cały czas sprawia nam to radość i olbrzymią frajdę. W takim oto momencie znajdujemy się dzisiaj. Młodość, pasja oraz profesjonalny sprzęt są atutami, które przemawiają za zespołem Wiwat.